Главная Контакты Форум Море Рыбалка Охота Походы

Отдых в Украине - Рыбалка

снасти для рыбалки
рыболовные приманки
приманки для ловли (искусственные)
места для рыбалки
зимняя рыбалка
ловля рыбы
календарь рыбака 2013
Запрет на рыбалку в Украине 2013
Запрет на рыбалку в Крыму 2013

Отдых в Украине
на море

Азовском
Черном

Отдых в Украине - Охота

охотничье оружие
охотхозяйство
правила охоты
закон об охоте
охота на дичь
охотничьи собаки

Отдых в Украине с палатками

палатки для отдыха
туристический поход
поход с палатками
что взять в поход
пешие походы
походы по Крыму
походы по Карпатам

Куда сводить ребенка

в Киеве
в Донецке
в Одессе
в Харькове

Отзывы и
предложения по сайту



Херсонская область: нерестовый запрет


В Херсонской начались широкомасштабные рейды по предупреждению и выявлению нелегального лова камбалы-глоссы.

Рейды проводят совместно рыбинспекторы, сотрудники милиции, прокуратуры и областного управления экологии, сообщили в Управлении экологии Херсонской области. Согласно сообщению, рейды проводятся на водоемах и рынках Херсона и области. Согласно сообщению, за каждую камбалу (независимо от ее размера) штраф составляет 34 грн.

Запрет на лов камбалы-глоссы введен из-за начала ее нерестового периода. С 14 февраля по 10 мая в Херсонской области запрещен любительский лов, с 15 февраля по 30 апреля - промысловый лов камбалы-глоссы.

Камбала-глосса живет только в Черном и Азовском морях, может переносить пресную воду. Во время нереста эта рыба заходит в устья Днепра, Днестра и Дуная. Камбала-глосса вырастает до полуметра и может весить более 2 кг, хотя обычно встречаются экземпляры весом 300-400 гр.

Экологи сообщают, что популяция этой рыбы сокращается. Так, если еще 50 лет назад ежегодно в акваториях Черного и Азовского морей рыбаки вылавливали до 600 тонн камбалы глоссы, то в последнее время средний годовой улов составляет от 400 кг до 4,4 тонн.

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ ГОЛОВИ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Про заборону на лов риби, інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об'єктах в зоні контролю Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області у весняно-літній період

З метою посилення охорони, відтворення та збільшення запасів водних живих ресурсів у водоймах області, запобігання та недопущення порушень правил рибальства під час їх нересту, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 року № 1192 "Про затвердження Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства", Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 08 грудня 1998 року № 164 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 09 березня 1999 року за № 147/3440, Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 18 березня 1999 року № 33 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 травня 1999 року за № 326/3619, Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 лютого 1999 року № 19 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 року за № 269/3562, наказу Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області "Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об’єктах у зоні контролю Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області", на підставі погоджень Інституту рибного господарства Української академії аграрних наук від 15 березня 2010 року № 55-03/10 та Херсонської лабораторії Інституту рибного господарства Української академії аграрних наук від 17 березня 2010 року № 01-06/3, керуючись статтею 6, пунктом 7 частини першої статті 13, пунктом 3 статті 16, пунктом 4 статті 21, пунктами 1, 9 частини першої статті 39 та частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Затвердити спільні заходи щодо заборони на лов риби, інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об'єктах в зоні контролю Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області у весняно-літній період 2011 року (далі - спільні заходи), що додаються.

2. Утворити обласний штаб на період весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об'єктах в зоні контролю Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області (далі - обласний штаб) у складі згідно з додатком.

3. Головному державному управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області заборонити вилов водних живих ресурсів:

* у річці Дніпро – від гирла до забороненого простору Каховської ГЕС, а також у придатковій системі – з 10 квітня по 15 червня;

* у річці Інгулець – від гирла до смт Велика Олександрівка – з 10 квітня по 15 червня;

* у Дніпровсько-Бузькому лимані в межах Херсонської області – з 10 квітня по 10 червня;

* у Дніпровсько-Бузькому лимані, на відстані 1,5 км від берега вглиб лиману на ділянці від нижньої межі Дніпровського забороненого простору до Покровсько-Хуторського лабазу, включаючи всю придаткову озерну систему – з 11 червня по 20 червня;

* у всіх інших внутрішніх водних об’єктах Херсонської області – з 01 квітня по 30 червня;

* у Каховському водосховищі в межах Херсонської області – з 10 квітня по 18 червня.

4. Дозволити протягом встановленої весняно-літньої заборони проводити безоплатне любительське рибальство однією вудкою з одним гачком з берега з нормою вилову риби – 1 кг за світловий день у наступних населених пунктах:
* - м. Херсоні - з набережних по просп. Ушакова, біля парку Слави, а також по річці Вірьовчиній від будинку-інтернату для людей похилого віку до виходу в озеро Безмен;

* - м. Гола Пристань - у районі міської пристані;

* - м. Нова Каховка - у районі міської пристані;

* - м. Цюрупинську - в районі міської пристані;

* - смт Білозерка – на акваторії озера Біле у районі пляжу;

* - у Каховському водосховищі в межах таких населених пунктів:

o м.Каховка,

o м.Берислав,

o смт Нововоронцовка,

o смт Горностаївка,

o смт Велика Лепетиха,

o с.Каїри,

o с.Князе-Григорівка,

o с.Мала Лепетиха - у відкритій частині водойми, виключаючи лов водних живих ресурсів у затоках (балках).

5. Зобов'язати районні державні адміністрації, рекомендувати міськвиконкомам міст обласного значення, на територіях яких розташовані рибогосподарські водойми, у десятиденний термін з урахуванням затверджених цим розпорядженням спільних заходів розробити та затвердити в установленому порядку відповідні місцеві заходи, забезпечивши широку участь у них громадських організацій і населення.

6. Рекомендувати директору Каховської ГЕС Бородаєнку С.В. забезпечити безумовне дотримання режимів, передбачених протоколами Міжвідомчої комісії при Держводгоспі по встановленню режимів роботи дніпровських водосховищ.

7. Постійно діючій комісії з питань моніторингу екологічного стану водойм басейну річки Дніпро в межах області, утвореній розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 25 листопада 2008 року № 1555, у разі виникнення непередбачених екстремальних ситуацій на акваторії водойм Херсонської області здійснювати термінове реагування з проведенням відповідних досліджень і наданням рекомендацій та експертних висновків, необхідних для ліквідації наслідків таких ситуацій, керівнику обласного штабу та іншим зацікавленим особам.

8. Зобов’язати районні державні адміністрації, рекомендувати міськвиконкомам міст обласного значення, територіальним органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємствам, організаціям, науковим установам, громадським організаціям, відповідальним за виконання спільних заходів, до 10 липня надати обласній державній адміністрації та Головному державному управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області інформацію про реалізацію відповідних заходів на території області.

9. Рекомендувати Головному державному управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області до 20 липня надати голові обласної державної адміністрації узагальнену довідку щодо результатів весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об'єктах у зоні контролю Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області.

10. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Осіннього А.О.

Голова обласної
державної адміністрації А.П.Гриценко

Сайт Рыбнадзор
http://www.rubnadzor.com/rus/zapret/zapret-ukraine/




RSS-канал
Отдых в Украине
2011-2018